Najlepszy dostawcę usług płatniczych

Zaczynając przygodę z handlem internetowym jako firma, powinniśmy wybrać dostawcę usług płatniczych. Taki pośrednik pomoże w akceptowaniu płatności elektronicznych i przekazywaniu ich od klientów na nasze konto. To wygodne, gdyż w innym wypadku musielibyśmy każdorazowo wysyłać kupującym dane do dokonania przelewu. Mogłoby to okazać się uciążliwe oraz nie efektywne, co odbiłoby się znacząco na osiągach firmy. Szczególnie duże firmy potrzebują takich usług oraz zintegrowanego systemu płatności ze względu na dużą ilość klientów czy ich różnorodność. Wybór odpowiedniego dostawcy nie jest w gruncie rzeczy prosty. Jakie cechy charakteryzują najlepszych dostawców usług płatniczych? 

Łatwe i szybkie rozwiązania
Zasady zawsze muszą być przejrzyste dla każdej strony. Ważne jest, by dostawca oferował kompleksowe usługi. Oznacza to, że powinny być łatwe do wcielenia w życie i zintegrowania z naszą witryną oraz proste i intuicyjne w użytkowaniu. Więcej, domena dostawcy musi obsługiwać różne formy płatności w obrębie jednego zintegrowanego systemu. Klienci mogą mieć różne preferencje, co do płatności i jej metod. 

Globalne transakcje
W biznesie standardowym, opierającym się na kontaktach bezpośrednich i na zasadzie twarzą w twarz, ciężko o duży przekrój klientów oraz bazę międzynarodową lub nawet międzykontynentalną. Internet nie boi się takiego problemu, gdyż granice między populacjami (zarówno uwzględniając kryterium miejsca, płci czy wieku) zacierają się. Internet to globalna wioska, więc możemy tutaj łatwo zyskać klientów dookoła świata. W celu ułatwienia klientom zagranicznym płatności warto wybierać usługodawców, którzy w ofercie mają:

- płatności transgraniczne - dzięki czemu klienci mogą płacić z różnych krajów,
- płatności wielowalutowe - dzięki czemu klienci mogą płacić w lokalnej walucie,
- możliwość płatności z pomocą międzynarodowych kart kredytowych i debetowych - Visa, MasterCard i American Express,
- duży wachlarz możliwości płatniczych - portfele, raty online, przelewy tradycyjne i szybkie czy płatności mobilne.

Płatności mobilne
Prawdą jest, że płatności elektroniczne powoli zaczynają górować nad tradycyjnymi metodami. Z powodu, iż jest to stosunkowo nowe pole działania to wciąż się rozwija i pojawiają się nowe możliwości. Wśród nich można wymienić zyskujące w szybkim tempie na znaczeniu płatności mobilne (za pomocą telefonów, aplikacji czy tabletów). Warto wybierać operatorów płatności, którzy idąc z duchem czasu i dostosowują ofertę do nowinek na rynku, oferując możliwość płatności mobilnych ( jak Dotpay). 

Elastyczność opłat
Zanim nawiążemy współpracę, warto przyjrzeć się cennikowi. Pieniądze zawsze odgrywają ważną rolę, ale w przypadku początków działalności mogą okazać się często decydujące. Należy w pierwszej kolejności dowiedzieć się, jaką strukturę opłat oferuje określony dostawca usług. Musimy mieć pewność, że wiemy, za co płacimy w rzeczywistości i czy koszty nie ulegną zmianie z dnia na dzień. Opłaty zawsze powinny być przede wszystkim dopasowane do posiadanego budżetu.

Pośredników płatności jest wielu, ale najlepszego wcale nie tak łatwo wybrać. Jednak od tego wyboru wiele zależy w kwestii funkcjonowania naszego biznesu online oraz przyszłości firmy. Sprawdzając starannie usługi dostawców będzie mogli lepiej dopasować odpowiedniego usługodawcę dla swoich potrzeb. Najważniejsze jest, by wybierać pośredników płatności ze sprawdzonych i zaufanych źródeł, stawiając na profesjonalizm i bezpieczeństwo. 

Zobacz również

Kontakt

Tel: 803 649 785

E-mail: kontakt@gmp-plus.pl

Poradnik dotyczący metod płatności w sieci, jego rodzajów oraz bezpieczeństwa.