Różne rodzaje metod płatności

Konfigurując sklep internetowy, musimy dowiedzieć się, jakiego rodzaju metody płatności są niezbędne do funkcjonowania naszej firmy. Nie tylko dlatego, że istnieją różne typy płatności , ale niektóre typy są jeszcze specjalnie zoptymalizowane, aby zmaksymalizować możliwości uzyskania przychodów. Oto krótka lista kontrolna, która pomoże nam określić, które metody płatności będą najlepsze dla naszej działalności e-commerce.

Karty kredytowe
Jako globalne rozwiązanie płatnicze karty kredytowe są najczęstszym sposobem płatności używanym przez klientów w Internecie. Sprzedawcy mogą dotrzeć na międzynarodowy rynek właśnie dzięki kartom kredytowym. Użytkownicy kart najczęściej pochodzą z Ameryki Północnej i Europy, a region Azji i Pacyfiku podąża tuż za nimi.

Płatności mobilne
Popularna metoda płatności w krajach o niewielkiej ilości kart kredytowych i banków to płatności mobilne. Rozwiązanie to jest szybkie i wygodne. Klienci mogą kupować towary w witrynach e-commerce za pośrednictwem swoich smartfonów i tabletów. Mają również możliwość dokonywania płatności tą drogą. Płatności mobilne są również powszechnie stosowane w portalach organizujących zbiórki charytatywne, oferujących dostęp do gier czy w serwisach randkowych, w których klient może płacić SMS-ami. Większość płatności mobilnych realizowana jest w regionie Azji i Pacyfiku.

Przelewy bankowe
Klienci zarejestrowani w systemach bankowości internetowej swojego banku mogą dokonać przelewu bankowego, aby zapłacić za zakupy online. Przelew bankowy zapewnia klientom, że ich środki są całkowicie bezpieczne, ponieważ każda transakcja musi zostać uwierzytelniona, zazwyczaj za pomocą specjalnego kodu.

Wirtualne portfele
Portfel elektroniczny to specjalne konto, na którym przechowywane są dane osobowe i środki finansowe klienta, które są następnie wykorzystywane do zakupu towarów w sklepach internetowych. Rejestracja systemie jest szybka i łatwa, a klienci muszą przesłać swoje dane wyłącznie na początku korzystania z wirtualnego portfela. Ponadto, e-portfele mogą również funkcjonować w połączeniu z portfelami mobilnymi dzięki zastosowaniu inteligentnej technologii, takiej jak urządzenia NFC (komunikacja bliskiego zasięgu). Po zbliżeniu do terminala NFC telefony komórkowe mogą natychmiastowo przekazywać środki przechowywane na koncie.

Karty przedpłacone 
To alternatywna metoda płatności, powszechnie używana przez nieletnich lub klientów nieposiadających kont bankowych. Karty przedpłacone mają różne wartości, które klienci wybierają zgodnie ze swoimi potrzebami.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 803 649 785

E-mail: kontakt@gmp-plus.pl

Poradnik dotyczący metod płatności w sieci, jego rodzajów oraz bezpieczeństwa.