Zapłać kartą przez telefon!

Płatności IVR są bezpiecznym sposobem płatności dla klientów, którzy nie mają dostępu do Internetu, aby zalogować się na swoje konto za pośrednictwem telefonu i przetworzyć dane swoich kart płatniczych. Usługa płatności IVR jest dostępna z dowolnego telefonu. Klient po prostu wybiera odpowiedni numer i łączy się z pracownikiem sprzedaży. Ten przełącza go do automatycznej centrali, gdzie klient bezpiecznie może podać swoje dane oraz dane transakcji. Na tym drugim etapie transakcji czynnik ludzki zostaje wyłączony. Klient wykonuje wskazówki nagranego wcześniej lektora i dzięki temu może sfinalizować transakcję, bez ryzyka przechwycenia danych przez osoby niepowołane. 

Główne zalety płatności w systemie IVR
Tego rodzaju płatności mają mnóstwo zalet. Przede wszystkim są dostępne z dowolnego telefonu. Nie jest wymagane żadne dodatkowe oprogramowanie, ani sprzęt. Nie ma także konieczności przeprowadzania integracji. Solidne zabezpieczenia z szyfrowaniem danych SSL i w pełną zgodnością z PCI-DSS sprawiają, że płatność jest bardzo bezpieczna. Jeżeli dodatkowo wybierzemy sprawdzonego dostawcę płatności np. działającą na polskim rynku od wielu lat firmę Dotpay, możemy mieć całkowitą gwarancję bezpieczeństwa transakcji. Płatności są dostępne nawet wtedy, gdy nie mamy połączenia z siecią Wi-Fi. Dzięki temu możemy dokonać płatności w miejscach o ograniczonym dostępie do Internetu np. na wakacjach. Niewątpliwą zaletą płatności w modelu IVR jest również szybkość transakcji. Cały proces przebiega wyjątkowo sprawnie i niemal błyskawicznie. Natychmiastowe jest również księgowanie środków na koncie sprzedawcy. W efekcie może on szybciej rozpocząć realizację zamówienia.

Przyszłość płatności w systemie IVR
W sektorze e-commerce klienci mobilni zajmują coraz ważniejsze miejsce. Dokonywanie płatności za pomocą telefonu staje się niemal tak powszechne, jak płacenie kartą. Dlatego właśnie główni operatorzy płatności, idąc za potrzebami rynku proponują coraz nowsze rozwiązania umożliwiające płatności za pomocą telefonu. Mimo tak ogromnego postępu technologicznego, tradycyjne formy sprzedaży wciąż są obecne. Zmienia się jedynie nieco ich charakter. Tradycyjna sprzedaż telefoniczna została uzupełniona o fantastyczną funkcjonalność, jaką jest płatność kartą za pośrednictwem telefonu w systemie IVR. Klienci, którzy cenią sobie bardziej bezpośrednie formy sprzedaży mogą teraz korzystać z udogodnień, jakie niosą ze sobą nowoczesne formy płatności. Ich zakupy stają się szybsze, wygodniejsze oraz bezpieczniejsze, niż kiedykolwiek. 

 

Zobacz również

Kontakt

Tel: 803 649 785

E-mail: kontakt@gmp-plus.pl

Poradnik dotyczący metod płatności w sieci, jego rodzajów oraz bezpieczeństwa.