Polacy a zakupy przy pomocy urządzeń mobilnych

Okazuje się, że na wybór odpowiedniego urządzenia do dokonania zakupy w sieci ma wpływ wiele czynników. Interesująco prezentują się wyniki raportu Business Insider, według którego Amerykanki częściej niż mężczyźni robią zakupy online oraz znacznie częściej dokonują zakupów przy pomocy smartfona bądź tabletu. To samo badanie pokazuje również, że spośród ankietowanych Amerykanów, którzy zrobili zakupy w sieci w sierpniu 2015 roku kobiety stanowiły 65.5% użytkowników, podczas gdy mężczyźni jedynie 35.5%. Co ciekawe w 2013 roku tendencje były zupełnie odwrotne.

W Polsce sytuacja wygląda trochę inaczej niż w Stanach Zjednoczonych. Jeżeli mowa o konsumentów w kraju, to według raportu E-commerce w Polsce 2015 przygotowanego przez firmę Gemius dla e-Commerce Polska to ponad połowa internautów przynajmniej raz zrobiła zakupy przez Internet. W tej grupie konsumentów kobiety stanowią 53%, a mężczyźni 47%. Co ciekawe najwięcej w sieci kupują osoby w wieku od 25 do 34 lat, z wyższym wykształceniem oraz z dochodami przekraczającymi 3000 zł miesięcznie.

Czemu kupujemy online?
Jeżeli chodzi o motywacje do dokonywania zakupów w sklepach internetowych to większość ankietowanych deklaruje, że ceni sobie całodobowy dostęp do sklepów. Równie istotne dla e-konsumentów jest niezwykła wygoda i brak konieczności wychodzenia z domu w celu dokonania upragnionego zakupu. Kolejne atrakcyjne udogodnienia to możliwość porównania ofert oraz atrakcyjniejsze ceny, na które zwróciła uwagę ponad połowa respondentów.

Na jakich urządzeniach kupują Polacy?
Urządzenia, przez które Polacy dokonują zakupów to przede wszystkim laptopy, które są wciąż najpopularniejszym narzędziem. Na drugim miejscu znajduje się smartfon a na trzecim tablet. Jeśli chodzi o niedogodności związane z zakupami dokonywanymi przez urządzenia mobilne to Polscy konsumenci wskazują na niedostosowanie stron do urządzeń mobilnych. Warto również podkreślić, że Polacy najczęściej dokonują zakupów na portalu Allegro, gdzie kupują odzież, multimedia, ale także sprzęty RTV i AGD. Na kolejnych miejscach znajdują się OLX oraz Zalando i Ebay. E-konsumenci chętnie korzystają również z internetowych odpowiedników sklepów tradycyjnych takich jak TESCO, Rossmann i Dbam i Zdrowie.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 803 649 785

E-mail: kontakt@gmp-plus.pl

Poradnik dotyczący metod płatności w sieci, jego rodzajów oraz bezpieczeństwa.