Rabaty a nasze decyzje zakupowe

Cóż, każdy z nas zna ten stan radości, kiedy uda się znaleźć coś wyjątkowego w dobrej promocyjnej cenie. Takie zakupy cieszą podwójnie. Poza tym po co przepłacać skoro ten sam przedmiot można o wiele taniej? Na szczędźcie w sieci są narzędzia, jak porównywarki cen, które pomagają nam szybko i skutecznie znaleźć najatrakcyjniejszą ofertę. Ponadto istnieją wirtualne kupony rabatowe, z których korzysta coraz więcej internautów.

Wszelkie promocje, atrakcje rabaty czy kuszące zniżki z łatwością przyciągają uwagę czujnych konsumentów. Nie musi to być ekskluzywny butik, ponieważ nawet w sklepach spożywczych wypatrujemy obniżki cen i chętniej sięgamy po produkty znajdujące się na promocji. Nic więc dziwnego w tym, że czarny piątek, sezonowe wyprzedaże czy inne tego typu akcje promocyjne zachęcają miliony osób na całym świecie do odwiedzin w galeriach handlowych i supermarketach. Okazuje się, że również w sklepach internetowych mamy możliwość skorzystania z bardzo atrakcyjnych zniżek.

Wirtualne kupony rabatowe
Skuteczny sposobem na tanie zakupy online są kupony rabatowe, które kumulowane są na takich stronach jak rabatuj.pl. Tego rodzaju narzędzie promocyjne stało się ogromnie popularne w USA, jednak od kilku ostatnich lat z sukcesem zdobywają serca polskich e-konsumentów. Badanie zrealizowane wśród użytkowników serwisu Okazje.info wyraźnie pokazało, że chcąc kupić drogi pierwotnie produkt, zdecydowana większość klientów poszukuje kuponów rabatowych w Internecie, aby móc bez przeszkód nabyć towar po okazyjnej cenie.

Jak korzystać z kuponów rabatowych?
Badania pokazują, że e-konsumenci z kuponów rabatowych podczas zakupów w sieci korzystają raczej w sposób bardziej rozważny. Chodzi o świadome zminimalizowanie kosztów, które klient będzie musiał ponieść. Nie znaczy to jednak, że nie ma tu miejsca na spontaniczne decyzje. Dla sporej grupy osób, kupony rabatowe odgrywają ważną rolę w procesie impulsywnego podejmowania decyzji zakupowych. W raporcie sporządzonym przez Grupę Okazje, ponad 57% respondentów przyznało, że zdarzają się im niezaplanowane zakupy, spowodowane możliwością skorzystania z atrakcyjnych rabatów. Badanie to pokazało zatem, że kupony rabatowe są dobrym sposobem na tańsze zakupy dla klientów oraz doskonałą promocją samego e-sklepu.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 803 649 785

E-mail: kontakt@gmp-plus.pl

Poradnik dotyczący metod płatności w sieci, jego rodzajów oraz bezpieczeństwa.