Polki wolą kupować w sieci niż w sklepach stacjonarnych

Polskie konsumentki doceniły wreszcie wygodę, ogromny wybór i  konkurencyjne ceny jakie oferują im sklepy internetowe. Do wzrostu popularności zakupów online w dużej mierze przyczyniły się łatwe procedury zwrotu, który traktowany jest jako swoisty bufor bezpieczeństwa.

Badania rynku wskazują, że obecnie aż jedna trzecia Polek zaopatruje się w e-sklepach. Okazuje się , że tylko 37% nadal woli robić zakupy w tradycyjny sposób. Do zakupów internetowych przyciąga kobiety możliwość szybkiego i wygodnego porównania ofert z różnych sklepów. Równie ważne są niższe ceny, dostawa do domu i ogromny wybór produktów.

Kiedy panie kupują w sieci?
Sklepy online panie odwiedzają coraz częściej. Kobiety przekonały się do internetowych zakupów, ale decydują się na tę formę głównie przy większych potrzebach takich jak ubrania, buty, książki, elektronika, akcesoria dla dzieci czy do urządzania wnętrz. Codzienne sprawunki jak artykuły spożywcze, kosmetyki czy leki pozostawiają tradycyjnej formie robienia zakupów. Często kobiety zaglądają na witryny e-sklepów w poszukiwaniu inspiracji, pomysłów czy promocji. Tylko jedna piąta kobiet odwiedza e-sklepy wyłącznie po to, aby kupić jeden konkretny produkt. Pozostałe 80% badanych przyznało, że zagląda do nich regularnie bez konkretnie zdefiniowanej potrzeby zakupowej, z czego aż jedna trzecia codziennie. Bardzo często zdarza się, że takie wirtualne spacerki kończą się spontanicznymi zakupami.

Jakimi konsumentkami są kobiety?
Choć kobiety ulegają od czasu do czasu drobnym pokusom to znacznie częściej bardzo dokładnie analizują zakupowe decyzje, konsultując znalezione oferty z bliskimi. Panie w sieci szukają przede wszystkim dobrych cen i ofert. Cenią sobie możliwości, które dają im porównywarki, takie jak Ceneo.pl. Wiele kobiet przyznało szczerze, że wybiera produkty w tradycyjnych sklepach, ale zakupu dokonuje już w sieci. Ułatwiają to aplikacje mobilne, które umożliwiają zeskanowanie kodu kreskowego produkty aby odszukać w sieci atrakcyjniejsze oferty, zweryfikować dostępność np. innych rozmiarów czy opcji kolorystycznych. Ponad połowa kobiet po znalezieniu dobrej ceny online od razu przechodzi do zakupu poszukiwanego produktu. Długi okres gwarantowanej prawnie możliwości zwrotu również pozytywnie wpłynął na popularność zakupów w sieci.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 803 649 785

E-mail: kontakt@gmp-plus.pl

Poradnik dotyczący metod płatności w sieci, jego rodzajów oraz bezpieczeństwa.