Płatności mobilne i ich zalety

Mobilne systemy płatności to systemy, które pozwalają konsumentom płacić za pomocą urządzeń mobilnych. Systemy płatności mobilnych obejmują wiele wygodnych, szybkich i bezpiecznych form płatności, w tym: płatności SMS, płatności wykorzystujące technologię NFC oraz płatności za pośrednictwem aplikacji mobilnych. Płatności mobilne przynoszą korzyści zarówno konsumentom, jak i firmom. W tym artykule chcielibyśmy podsumować niektóre zalety tych nowoczesnych systemów płatności.

Zalety mobilnych systemów płatniczych dla konsumentów
Płatności mobilne sprawiają, że proces płatności jest łatwiejszy i zdecydowanie szybszy. Teraz klienci mogą dokonywać płatności w dowolnym miejscu i czasie za pomocą swoich urządzeń mobilnych połączonych z Internetem . Mogą bezproblemowo kupować produkty lub usługi bez konieczności fizycznego przekazywania gotówki lub używania karty. Konsumenci są bardzo chętni do szybkich, wręcz natychmiastowych zakupów.

Korzystając z płatności mobilnych, konsumenci nie muszą już podejmować ryzyka związanego z płaceniem gotówką ani martwić się, czy mają wystarczającą ilość gotówki w swoich portfelach. Płatności za pośrednictwem urządzeń mobilnych nie tylko zmniejszają ryzyko związane z tradycyjnymi formami płatności. Same w sobie również są bardzo bezpiecznym sposobem zapłaty. Informacje o kartach kredytowych oraz inne wrażliwe dane nie są przechowywane bezpośrednio na smartfonach, ale w chmurze. Więc żaden złodziej nie może uzyskać do nich dostępu. Płatności mobilne są obwarowane wieloma zabezpieczeniami, a za sprawą rozwoju technologicznego będą jeszcze bardziej bezpieczne

Zalety mobilnych systemów płatności dla sprzedawców 
Jedną z najważniejszych zalet płatności mobilnych dla sprzedawców jest niższy koszt korzystania z czytnika kart mobilnych lub skanera kodów kreskowych, niż posiadanie terminala kart kredytowych, który pobiera płatności, ale wiąże się z miesięcznymi opłatami i opłatami transakcyjnymi.

Poza tym, oferowanie klientom opcji płatności mobilnych zarówno online, jak i offline, ułatwia im proces zakupu. Może to zwiększyć współczynniki konwersji i liczbę powracających klientów oraz zmniejszyć liczbę porzucanych koszyków. Co więcej, przedsiębiorstwa są w stanie przyspieszyć proces realizacji transakcji i wykorzystać mechanizm impulsywnych zakupów.

W dzisiejszych czasach coraz więcej sklepów internetowych oferuje swoim klientom płatności za pośrednictwem urządzenia mobilnego. Sytuacja jest korzystna dla wszystkich: klienci mogą pominąć wypełnianie irytujących formularzy i kupować przedmioty za pomocą jednego kliknięcia. Prowadzi to do zwiększenia współczynnika konwersji i przychodów. 

 

Zobacz również

Kontakt

Tel: 803 649 785

E-mail: kontakt@gmp-plus.pl

Poradnik dotyczący metod płatności w sieci, jego rodzajów oraz bezpieczeństwa.