Cenne wtyczki w sklepie internetowym

W momencie gdy zdecydujemy się powierzyć sprawę obsługi płatności odpowiedniemu, profesjonalnemu pośrednikowi w ramach naszego biznesplanu powinniśmy zastanowić się przede wszystkim na tym czego oczekujemy. Niektóre firmy mają w swoim repertuarze udogodnień gotowe fragmenty kodu wspierające skrócone ścieżki płatności czy konkretny model sprzedaży.
By sklep internetowy czy obsługa płatności za usługi w serwisie miała ręce i nogi, należy zatem dobrze je zaimplementować. Możemy zdecydować się na prowadzenie klienta krok po kroku, możemy zaoferować mu korzystanie z gotowych paneli sprzedaży, poprzez które załatwi większość formalności poprzez bank i pośrednika lub zaproponować rozwiązanie pośrednie.
W każdym z przypadków dochodzi do samej transakcji, a ta powinna zostać tak przeprowadzona, by użytkownik był po chwili zadowolony. 

Magento
Magento jest rozwiązaniem korzystającym z polityki Open Source. Oznacza to w praktyce, że oprogramowanie jest udostępnione użytkownikom wraz ze wszystkimi plikami i kodem źródłowym za darmo. Użytkownicy mogą je dalej udoskonalać i udostępniać. Obecnie istnieje nowsza, udoskonalona wersja Magento II.
Magento jest wtyczką sklepu internetowego, która w prosty sposób może być zaaplikowana na stronie by taki sklep obsłużyć od strony płatności. Skrypt ten oferuje wiele opcji, w tym panel administracyjny, koordynację handlu, narzędzia promocji, kompleksowe wspracie pozycjonowania w wyszukiwarkach, współpracę z wieloma systemami płatności, a także automatyczne analizy danych i generowane na ich podstawie raporty raporty. To jedno z najczęściej polecanych rozwiązań i warto by nasz pośrednik mógł zaoferować nam wsparcie w korzystaniu z niego.

Pasaż
System opracowany przez Dotpay to krok wyżej w porównaniu do prostych systemów zarządzających jednym sklepem. Pasaż jest skierowany do platform i serwisów będących dystrybucjami ofert wielu sprzedawców i usługodawców na raz. Stworzona w ten sposób wirtualna galeria handlowa może być obsłużona za pomocą jednej, zbiorczej transakcji, w której pośredniczy spółka Dotpay. Płatność tą można oczywiście kontrolować, a odpowiedni podział środków jest dokładnie realizowany według wytycznych klientów pośrednika, co czyni go jeszcze bardziej atrakcyjnym i bezpiecznym na poziomie renomy same pośrednika płatności.

System zarządzania sklepami
Kolejne autorskie rozwiązanie Dotpay również dotyczy wielu sklepów, ale tym razem z poziomu jednego klienta. Jeden spójny system jako wtyczka od strony administracyjnej naszych serwisów pozwala na obsługę wszystkim naszych witryn z jednej wirtualnej centrali. Znajdują się tu takie udogodnienia jak wyszukiwarki transakcji, zebrane ustawienia pojedynczych sklepów, analizy i generatory szczegółowych raportów, generatory linków płatniczych czy koordynacja zwrotów i wypłat. Ten kolosalny system w opracowaniu dla konkretnej firmy może stanowić jej podstawę działania od strony finansowej i jest jednym z najlepszych rozwiązań dla większych i mniejszych przedsiębiorstw, a także ciekawszych startupów, które mogą z tego rozwiązania skorzystać.

Wtyczek, tak autorskich jak i ogólnych jest naturalnie znacznie więcej. Warto rozejrzeć się za gotowymi rozwiązaniami, gdyż oferują one zwykle wszystko co jest potrzebne, a to oznacza otworzenie się na dodatkowe innowacje. Nie każdy spodziewa się tego, w jak wygodny sposób można w obecnych czasach zarządzać przepływem środków w swojej firmie.

 

Zobacz również

Kontakt

Tel: 803 649 785

E-mail: kontakt@gmp-plus.pl

Poradnik dotyczący metod płatności w sieci, jego rodzajów oraz bezpieczeństwa.