Rosnąca popularność płatności online

Badania e-rynku pokazują, że z roku na rok zwiększa się odsetek klientów banków kupujących online. Co ciekawe, sondaże pokazują również, że za zakupy w Internecie wciąż najchętniej płacimy gotówką przy odbiorze. Regularnie rośnie jednak odsetek klientów, którzy korzystają z systemów szybkich płatności internetowych w bankowości elektronicznej. 

Zakupy w sieci robi coraz więcej konsumentów. Eksperci wskazują, że na dalszy wzrost rynku e-commerce będzie mieć wpływ doskonalenie tzw. „user experience” i coraz liczniejsze udogodnienia wdrażane przez sklepy internetowe. Przede wszystkim transakcje online są wyjątkowo wygodne i szybkie a przy tym coraz bardziej intuicyjne dzięki narzędziom usprawniającym proces zakupowy w e-sklepach. Wdrożenie nowych przepisów o ochronie konsumentów, w tym m.in. wydłużenie czasu na zwrot zakupionego towaru do 14 dni, spowodowało, że zakupy w sklepach internetowych stały się jeszcze bardziej komfortowe.

Gotówka nie zniknie
Każdy użytkownik powinien pamiętać, że przy wyborze formy płatności za zakupy w sieci należy dobrze się zastanowić. Otóż sposób, w jaki uregulujemy należność wobec e-sklepu ma duży wpływ nie tylko na bezpieczeństwo transakcji, ale również na takie rzeczy jak termin dostarczenia zamówionego towaru oraz na przebieg ewentualnego procesu reklamacji. W Polsce za towar lub usługę kupioną online wciąż najchętniej płacimy gotówką przy odbiorze, choć jej popularność znacznie spada.

Sposoby płatności
Tempo realizacji zamówienia zależy najczęściej od tego, jak szybko pieniądze za zakupiony towar trafiają do sprzedawcy. E-konsumenci coraz częściej zwracają uwagę na takie szczegóły przy wyborze metody płatności za zakupy online. Rosnąca świadomość użytkowników przekłada się na wzrostowy trend w liczbie transakcji realizowanych w systemie pay-by-link. Do jego zalet należą szybkość i bezpieczeństwo transakcji. Wybierając tę metodę płatności, klient zostanie przekierowany do strony w serwisie transakcyjnym banku. Tam otrzyma gotowy do zatwierdzenia, wypełniony już formularz z wszystkimi danymi niezbędnymi do realizacji przelewu na rzecz sprzedawcy. Warto zaznaczyć, że jest to narzędzie wygodne i bezpieczne. Natychmiastowe i mechanicznie przenoszenie danych zabezpiecza kupującego przed ewentualnymi błędami, możliwymi do popełnienia przy ręcznym wypełnianiu formularza.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 803 649 785

E-mail: kontakt@gmp-plus.pl

Poradnik dotyczący metod płatności w sieci, jego rodzajów oraz bezpieczeństwa.