Zalety korzystania z elektronicznego portfela

Do tej pory większość z nas prawdopodobnie płaciła za towary i usługi za pomocą gotówki lub przelewów internetowych. Istnieje jednak inny prosty, szybki i bezpieczny sposób dokonywania płatności za pomocą telefonu komórkowego. To elektroniczne portfele, nazywane również portfelami wirtualnymi i e-portfelami. Szacuje się, że na świecie jest ponad 2 miliardy użytkowników smartfonów! Wiele z tych osób ma swoje telefony przy sobie zawsze i wszędzie. Nic dziwnego, że wykorzystano ich ogromny potencjał. Elektroniczne portfele to naprawdę wygodny sposób dokonywania płatności.

Czym dokładnie jest portfel elektroniczny?
Elektroniczne portfele to mobilne aplikacje płatnicze, które przechowują informacje o płatnościach na smartfonie. Informacje te mogą obejmować dane karty kredytowej, debetowej i karty przedpłaconej. Jeśli jesteśmy w sklepie, który obsługuje e-portfele, możemy zapłacić za pomocą technologii znanej, jako Near Field Communication (NFC). Funkcja NFC umożliwia przekazywanie informacji o płatności z telefonu do terminalu płatniczego, wystarczy, że telefon znajduje się w odległości kilku centymetrów. Oprócz NFC możesz również zeskanować kod QR za pomocą aplikacji ewallet i dokonać bezproblemowo płatności. Wiele aplikacji pozwala również na szybkie płatności online w różnych sklepach internetowych. Oto główne zalety płatności za pośrednictwem e-portfela:

Łatwy w użyciu
Skonfigurowanie elektronicznego portfela zajmuje tylko kilka minut. Wystarczy pobrać aplikację i postępować zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby skonfigurować konto i dodać szczegóły płatności. Coraz więcej sprzedawców korzysta z mobilnego rozwiązania płatniczego, które pozwala im akceptować e-portfele. Gdy jesteśmy gotowi, aby dokonać pierwszej płatności, wystarczy umieścić telefon w pobliżu czytnika płatności lub zeskanować kod QR, a płatność zostanie dokonana. To bardzo proste!

Bezpieczny
Nasze pieniądze i dane osobowe są całkowicie bezpieczne, gdy używamy e-portfela. Wszystkie informacje o koncie są szyfrowane. Oznacza to, że rzeczywiste numery kont nie są przechowywane w telefonie. Musimy podać hasło lub inne dane weryfikacyjne, za każdym razem, gdy chcemy przeglądać lub zmieniać informacje o koncie. Jest to o wiele bezpieczniejsze, niż chodzenie z gotówką i kartami kredytowymi w portfelu lub w kieszeni. Po dokonaniu płatności sprzedawca nie otrzymuje danych karty kredytowej. Zamiast tego używany jest losowy numer transakcji. Oznacza to, że nasze dane są chronione przed oszustwami. 

Szybki
Podobnie jak inne metody płatności mobilnych, płatności za pomocą portfela elektronicznego są niemal natychmiastowe i wymagają tylko kilku czynności. Po dokonaniu płatności transakcja jest automatycznie rejestrowana. Możemy dokonać płatności online za pomocą kilku kliknięć. Ponieważ wszystkie nasze karty są przechowywane w e-portfelu, nie musimy wypełniać długich formularzy, podając szczegóły płatności za każdym razem, gdy chcemy dokonać płatności w witrynie e-commerce.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 803 649 785

E-mail: kontakt@gmp-plus.pl

Poradnik dotyczący metod płatności w sieci, jego rodzajów oraz bezpieczeństwa.