Wirtualna galeria handlowa

Każdego weekendu galerie handlowe są przepełnione klientami chcącymi dobrze bawić się w gronie rodziny i przyjaciół robiąc zakupy w różnych miejscach na raz. Nie bez powodu każde miasto ma kilka takich miejsc, rozrzuconych po różnych dzielnicach, towarzyszących większym osiedlom, dużym sklepom czy centrom gastronomicznym.
Okazuje się, że posiadając kilka sklepów lub koordynując wielu dostawców w swoim serwisie możemy sprezentować swoim klientom podobne doświadczenie, ale online. Jest to możliwe dzięki dwóm autorskim rozwiązaniom oferowanym przez spółkę Dotpay, pośrednika płatności specjalizującego się w szeroko pojętym e-Commerce.

Wirtualny pasaż handlowy
Pierwsza opcja skierowana jest do osób chcących skoordynować kilku, nawet różnorakich, dostawców towarów i usług w jednym miejscu. Serwisy oferujące zakupy z kilku miejsc mają na względzie czas klienta na finalizację transakcji. Gdyby taki konsument musiał wykonywać każdą płatność oddzielnie, przez to wypełniać za każdym razem dane, a następnie był zasypywany stertą rachunków i umów, mógłby z zakupów zwyczajnie zrezygnować. Znacznie przyjemniej robi się, gdy na koniec zakupów wystawiany jest jeden rachunek, jedno potwierdzenie, a sama transakcja jest szybka i wymaga tylko jednego działania w ramach ulubionej metody płatności.
Wszystkie te udogodnienia są dostępne dla klientów pośrednika Dotpay właśnie przez wtyczkę zwaną „Pasaż”. Dzięki niej wszystkie płatności zbiera się w jedną zbiorczą transakcję i tak jest też przez tego pośrednika obsługiwana. Oczywiście od strony sprzedającego istnieje możliwość całkowitej kontroli takiego procesu, ustalenie podziałów, zbieranie odpowiednich danych i potwierdzenia dla stron. Możliwe są częściowe lub całkowite zwroty, a sama transakcja nie niesie za sobą dodatkowego ryzyka, zatem jest to rozwiązanie korzystne również dla samego klienta.

Centrala sprzedaży online
Druga opcja jest podobna, ale trochę różna, chociaż w teorii mogłaby się nakładać. Oferowany przez Dotpay System Zarządzania Sklepami jest odpowiedzią na tych klientów pośrednika, którzy mają kilka witryn internetowych zajmującą się sprzedażą lub płatną subskrypcją.
Oferowany system jest częścią normalnego pośrednictwa i od strony klienta nie zmienia wiele. W każdym ze sprzężonych sklepów podczas transakcji jest on witany stroną pośrednika, a sama płatność jest prosta i bogata w wiele sposobów jej przeprowadzenia od BLIKa po tradycyjny przelew. Sprawa zmienia się diametralnie od strony właściciela tych sklepów.
Klient pośrednika, czyli sprzedawca w tym przykładzie, ma mianowicie do dyspozycji potężne narzędzie, w ramach jednego panelu, za pomocą którego może koordynować sprzedać na wszystkich frontach, łącznie ze swoimi potencjalnymi pracownikami. System oferuje nie tylko możliwość monitorowania statusów transakcji, zbierania i analizy odpowiednich danych, ale również z jednej centrali obsługuje takie zagadnienia jak zwroty, kwestie dostawy i geolokalizacji. Obsługiwane są także płatności odroczone i ratalne, co jest częścią usług Dotpay.

Podsumowując, wirtualne galerie handlowe to nie wymysł gier fantasy czy sci-fi pokroju pasaży z Esthar w Final Fantasy VIII. Obecnie sprzedawcy koordynujący wiele źródeł, czy zwyczajnie posiadający wiele sklepów mogą w wygodny, punktowy sposób zarządzać nimi wszystkimi, w jednym zwartym systemie. Jest to opcja wygodna, opłacalna i innowacyjna, a to wszystko czego chce nowoczesna firma działająca w rozwijającym się e-Commerce.

 

Zobacz również

Kontakt

Tel: 803 649 785

E-mail: kontakt@gmp-plus.pl

Poradnik dotyczący metod płatności w sieci, jego rodzajów oraz bezpieczeństwa.