Sukces e-księgarni

Okazuje się, że polscy internauci kupują coraz więcej książek. Nic więc dziwnego, że w ostatnim czasie rośnie liczba e-księgarni. Ich wyniki sprzedażowe wyraźnie pokazują, że w sieciowych zakupach książek wciąż tkwi ogromny potencjał. Polski czytelnik docenia przede wszystkim ogromny wybór ofert i znacząco niższe ceny.

Obecnie sprzedaż książek w sieci stabilnie rośnie. Badania pokazują, że w ciągu ostatnich 5 lat liczba e-księgarni wzrosła dwukrotnie.  Obecnie oferta e-sklepów z książkowym asortymentem jest coraz bogatsza. Tym samym jednak konkurencja jest ogromna, co sprawia również, że sklepy prześcigają się w promocjach i udogodnieniach dla klientów.

Jak wyglądają książkowe zakupy w sieci?
W Polsce aż 85% obywateli deklaruje, że książki kupuje. Najpopularniejsze są wciąż tradycyjne wydania papierowe, jednak zauważalnie rośnie sprzedaż e-booków i audiobooków. Należy tu zaznaczyć, że sama sprzedaż – czy to ebooków czy książek tradycyjnych – przenosi się do sieci. Wiąże się to z faktem, że wybór jest tu ogromny, nowości dostępne w wygodnych przedsprzedażach a ceny konkurencyjne. Co więcej, na stronie e-księgarni można zajrzeć do kilku recenzji, porad i rekomendacji innych czytelników. Obecnie e-księgarnie wysuwają się na prowadzenie w wyścigu o klienta z tradycyjnymi sklepami. Książki najczęściej kupuje tam ponad połowa czytających Polaków.

Co czytają Polacy?
Trzy najpopularniejsze w Polsce kategorie książek to powieści i opowiadania, kryminały oraz literatura grozy i fantastyka. Niezwykle pozytywny jest fakt, że w każdej z tych kategorii rankingi najpopularniejszych tytułów zdominowane są przez nazwiska polskich autorów. Warto również dodać, że wiele nazwisk uznanych w prestiżowych konkursach literackich cieszy się także dużą popularnością wśród czytelników. Polacy równie chętnie sięgają też po literaturę faktu oraz biografie i dzienniki. Jeśli chodzi o tą ostatnią kategorię, to polscy czytelnicy szczególnie upodobali sobie biografie znanych sportowców. Wyjątkowo popularne są poradniki, wśród których dominują te związane z tematyką kulinarną oraz modową. Mniejszą popularnością niż kiedyś cieszą się obecnie romanse, jednak w tej kategorii ranking zdominowany jest przez kolejne odsłony losów tytułowego Grey’a. Najmniejszy procent zakupów stanowią albumy, komiksy oraz poezja.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 803 649 785

E-mail: kontakt@gmp-plus.pl

Poradnik dotyczący metod płatności w sieci, jego rodzajów oraz bezpieczeństwa.