Jakie są zalety z korzystania z e-portfela?

​W tej chwili Internet stał się nieodłącznym elementem codzienności, bez którego trudno wyobrazić sobie nasze życie. Dzisiaj w zasadzie każdy jest podłączony do sieci w domu czy za pośrednictwem telefonu. Rozpowszechnienie się urządzeń mobilnych tylko wzmocniło obecność Internetu w egzystencji przeciętnego obywatela. Wiąże się to z pewnymi korzyściami, które w dużej mierze upraszczają i przyśpieszają codzienne czynności, jak opłaty czy kupowanie. Jedną z ciekawszych wirtualnych innowacji jest wprowadzenie rozwiązania nazywanego portfelem elektronicznym. Dlaczego warto z niego korzystać?

Ten funkcjonalny zamiennik tradycyjnego portfela staje się coraz popularniejszy w Polsce, ponieważ pozwala na szybkie i łatwe nabywanie towarów, przelanie środków czy ich wypłacenia. Wszystko to przy użyciu telefonu lub innego urządzenia mobilnego. Oczywiście najpierw należy wykonać parę czynności, jak zarejestrowanie się w konkretnym systemie operatora płatności online (np. Dotpay) i założenie konta, które będzie można zasilać poprzez przelew bankowy.

Plusy elektronicznego portfela
Główną zaletą e-portfela jest to, że oferuje on możliwość swobodnego i szybkiego realizowania przelewów i płatności za pośrednictwem urządzeń mobilnych. Ponadto innowacja ta daje możliwość bezpiecznego przesyłania środków pomiędzy innymi portfelami elektronicznymi. Dzięki temu rozwiązaniu użytkownik zyskuje swobodny dostęp do kart płatniczych poprzez opcję podpięcia ich do konta. W ten sposób nie trzeba każdorazowo wprowadzać kodów uwierzytelniających CVV przy dokonywaniu zakupów, ponieważ system szyfruje i zapisuje wszelkie potrzebne do tego dane. Następnym razem klikniesz tylko „kupuję” i już! Specjalne konto pozwala również na prowadzenie kontroli płatności oraz ograniczenie wydatków poprzez przejrzystość i podsumowanie całej naszej finansowej aktywności. E-portfel oferuje ponadto wygodę i znacznie prostszy oraz intuicyjny model płatności w porównaniu do tradycyjnego przelewu online. Warto również podkreślić, że przez całą transakcję użytkownik ma zapewnioną anonimowość, ponieważ jego dane są odpowiednio zabezpieczane. Dodatkowo, e-portfele mają już zasięg globalny, ponieważ obsługiwane są w ponad 200 krajach.

Czy e-portfel coś kosztuje?
Zupełnie nic, ponieważ samo założenie i prowadzenie konta w znanych serwisach jak Dotpay, udostępniających swoim użytkownikom e-portfele, jest darmowe. Wszystkie e-płatności wykonywane przez użytkownika realizuje się w czasie rzeczywistym i nie wiążą się dla niego z żadnymi kosztami. Wszelkie opłaty przeniesiono na sprzedawców i przedsiębiorców. Oczywiście zdarzają się transakcje, za które można ponieść dodatkowe opłaty. Będą to takie czynności, jak transfer pieniędzy pomiędzy portfelami elektronicznymi czy przewalutowanie środków. Wszystko jednak zależy od warunków, oferowanych przez system płatności online.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 803 649 785

E-mail: kontakt@gmp-plus.pl

Poradnik dotyczący metod płatności w sieci, jego rodzajów oraz bezpieczeństwa.