Dlaczego warto płacić kartą w sieci?

Tam, gdzie odnajdujemy liczniejsze korzyści, tam też będziemy się kierować. W końcu taka ludzka natura - im więcej możemy zyskać, tym lepiej. Nic dziwnego, że płatności internetowe cieszą się taką popularnością, biorąc pod uwagę ilość korzyści z nich płynących. Promocje online czy większy wybór dóbr i usług to jedynie czubek góry pozytywów, które przemawiają za metodami płatności online.

Szybkość
Płatności kartą przez Internet to szybka metoda płatności i wygodna. Możemy zapłacić za zamówienie natychmiast w dowolny dzień i niezależnie od pory. Nasz przekaz pieniężny dotrze do odbiorcy w krótkim czasie, a proces realizacji zamówienia rozpocznie się szybciej. Wynika to z szybkiego przekazu (także w dni świąteczne i wolne od pracy), ponieważ odpowiada za to system automatyczny, a nie żywy człowiek. W przypadku tradycyjnych metod płatności oraz przelewów standardowych trzeba liczyć się z oczekiwaniem oraz przerwami w funkcjonowaniu banku. 

Globalność
Płatności można dokonać niezależnie od miejsca pobytu, jeżeli mamy tylko dostęp do sieci. Dotyczy to w równym stopniu sklepów lokalnych, jak i zagranicznych - możemy robić swobodnie zakupy w obu przypadkach, niezależnie od naszego pochodzenia. Płatności będą przebiegały w identyczny sposób. 

Kontrola cały czas
Nie tylko mamy ciągły dostęp do listy transakcji, ale także opcje ograniczeń dla samych siebie. Podobno mniej kontrolujemy, ile wydajemy przy płatnościach bezgotówkowych. W rozwiązaniu takiego problemu przychodzą z pomocą limity - zarówno karta debetowa i kredytowa ma możliwość ustalenia limitów. Ograniczenia mogą być różne (narzucone odgórnie przez banku lub ustawione własnoręcznie) - limit dzienny i miesięczny, limit kwoty i ilości transakcji. Określone limity mogą się od siebie różnić w zależności od preferencji. Nie tylko są formą kontroli nas samych i naszej rozrzutności, ale także formą zabezpieczenia. Po kradzieży karty (zanim zdążymy ja zablokować) złodziej nie będzie mógł bez PINu dokonać płatności przy transakcjach powyżej 50 złotych lub będzie mógł wykonać tylko ściśle określoną ilość transakcji. 

Promocyjne szaleństwo
Tak, jak już wcześniej było mówione - wiele opcji dotyczy tylko online. Niektóre sklepy od czasu do czasu włączają promocje na określony asortyment jedynie w formie online. Jeżeli sklep internetowy nie ma swojej wersji stacjonarnej (są sklepy tylko wysyłkowe) to ich promocje także będą dotyczyły wyłącznie usługi online. Jednak nie tylko promocje, a także rabaty mają znaczenie. Często klienci dokonujący płatności w formie elektronicznej otrzymują dodatkowe upusty. Przykładowo, firma UPC nadaje rabat klientom, którzy płacą rachunki za telewizję lub Internet online - oszczędzają oni 5 złotych każdego miesiąca przez pół roku. Tak samo rabat za rozliczenia online oferuje Play czy Orange. Jednak promocje i nagrody nie dotyczą jedynie finansów - niektórzy usługodawcy czy firmy nagradzają specjalnymi ofertami, itp. Dla przykładu w mBanku funkcjonuje program Miles & More (niezależnie czy mamy kartę Mastercard czy Visa) i działa on na zasadzie - każda płatność kartą kredytową = mila premiowa. Później uzbierane mile można wymieniać na bilety lotnicze na dowolny lot. Dodatkowo, za pierwszą transakcję bezgotówkową z pomocą karty i wykonaną online otrzymamy 2 tysiące mil. 

Podróż dookoła świata
Karta płatnicza umożliwia również tańsze podróżowanie. U niektórych przewoźników ceny biletów będą tańsze w zależności od rodzaju karty oraz w przypadku płatności online. 
Z pomocą karty także dokonamy opłat transakcyjnych i często w niższych wymiarze. To doskonała opcja, gdy dużo podróżujemy, szczególnie samolotem. 

Zobacz również

Kontakt

Tel: 803 649 785

E-mail: kontakt@gmp-plus.pl

Poradnik dotyczący metod płatności w sieci, jego rodzajów oraz bezpieczeństwa.