Wszystko o portfelach elektronicznych

​Od wieków nasze codzienne życie ulega nieustannym przemianom dzięki nowym wynalazkom. Tradycyjne formy i urządzenia wypierane są przez ich nowsze wersje, usprawniające czynności, które jeszcze niedawno zajmowały godziny lub wiązały się z długim procesem przygotowawczym. Obecnie innowacja goni innowację po to, abyśmy szybko i łatwo mogli dokonywać takich zabiegów, jak zakupy. Jedną z nich jest elektroniczny portfel, który zapewnia ogromną wygodę użytkowania.

Czasy, kiedy trzeba nosić przy sobie portfel z gotówką powoli stają się przeszłością. Upowszechnienie i spopularyzowanie urządzeń mobilnych sprawiło, że możemy z łatwością płacić za produkty i usługi za ich pośrednictwem. Zamiast obawiać się, że musimy nosić przy sobie większą ilość gotówki czy szukać miejsca na portfel w torbie, możemy „zainstalować” go w swoim telefonie. Nasze indywidualne konto będzie dostosowane do naszych potrzeb tak, żebyśmy z łatwością mogli płacić za bilety komunikacji miejskiej, parking czy wejście do kina. Płacenie nigdy nie było tak proste!

Co to jest?
Portfel elektroniczny to rozwiązanie, które przypomina wirtualne konto bankowe, na którym bez przeszkód możemy zdeponować sumy pieniężne, które następie wykorzystamy do różnych operacji, jak np. zakupy online. Ten cyfrowy odpowiednik fizycznego portfela, który ciąży nam w kieszeni, pozwala na wpłatę i wypłatę środków, przesyłanie środków pomiędzy innymi e-portfelami oraz podpinanie kart płatniczych. Wszystko wygląda tak, że użytkownik zakłada konto w zewnętrznym przedsiębiorstwie jak Dotpay, które umożliwia przeprowadzanie transakcji bezgotówkowych w czasie rzeczywistym. 

Jakie są możliwości?
Obecnie Dotpay oferuje swoim użytkownikom trzy formy elektronicznych portfeli: mPay, SkyCash i PayPal. Pierwszy z nich przechowuje dane kart kredytowych klienta oraz zapamiętuje informacje, które wymagane są przy wystawianiu faktury. Wszystko uwierzytelnia OTP, co sprawia, że robiąc zakupy nie musimy każdorazowo wpisywać wszystkich danych. Rozwiązanie jest zupełnie bezpieczne, a przy tym szybkie i wygodne. Za pomocą konta w mPay można dokonywać zakupów na całym świecie. Z kolei SkyCash to aplikacja pozwalająca na kupowanie biletów na wszystkie krajowe połączenia PKP Intercity, posiadanie mobilnego parkometru w telefonie, kupowanie biletów do kina, wypłacanie środków z bankomatu oraz pozyskanie ubezpieczenia turystycznego. PayPal posiada rozwiązania zarówno dla klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Ten mobilny i globalny system pozwala na dokonywanie błyskawicznych zakupów na całym świecie przy użyciu telefonu. Z dowolnego miejsca i urządzenia można kupować w milionach sklepów na całym świecie. Jedyne czego potrzebujesz to e-mail, hasło i oczywiście źródło finansowania swoich e-zakupów.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 803 649 785

E-mail: kontakt@gmp-plus.pl

Poradnik dotyczący metod płatności w sieci, jego rodzajów oraz bezpieczeństwa.