Korzyści z płatności kartą

W dzisiejszych czasach płatności internetowe są na porządku dzienny. W taki sposób płacimy za zakupy, rachunki, zamówienia, usługi czy jedzenie. Z płatności online (wykonywanych często z pomocą karty bankowej albo szybkiego przelewu) wynika wiele korzyści, przez które wielu ludzi decyduje się na takie metody. W sieci znajdziemy wyjątkowe oferty, promocje (często dostępne tylko online) oraz sklepy internetowe bez swoich siedzib stacjonarnych to tylko nieliczne plusy łączące się z płatnościami internetowymi. Liczba użytkowników tej formy płatności wzrasta każdego dnia. Jednak w Polsce metoda ta nie jest jeszcze tak popularna, jak na przykład w Stanach. Jakie jeszcze korzyści niosą ze sobą płatności kartą?

Szybkość
Przelewy tradycyjne mają ograniczenia, gdyż w bankowości występują godziny księgowania przelewów oraz proces w dni nierobocze (sobota, niedziela, święta) nie jest realizowany. W przypadku płatności kartą nie musimy się martwić o opóźnienia i oczekiwanie - niezależnie od banku czy dnia tygodnia (także w święta) przekaz pieniędzy następuje natychmiastowo. Nie ma także wpływu godzina płatności - można to robić przez całą dobę. Dzięki temu, zamówienia są realizowane szybciej ze względu na skrócony czas oczekiwania na wpłatę. 

Wygoda
Obecnie konsumenci cenią sobie wygodę, także w kwestii płatności. Płatność kartą w sklepach stacjonarnych czy online jest komfortowa. W ten sposób online możemy zapłacić za dowolny towar z wybranego miejsca bez ograniczeń - nieważne czy jesteśmy w hotelu, kawiarni czy zaciszu domowym. Karta pozwoli także na płatność natychmiastową na serwisach usługowych czy handlowych, jak Allegro lub eBay. Przyda się również do wysyłki pieniędzy za pomocą pośredników, jak PayU. W dodatku, nie trzeba koniecznie podawać wielokrotnie danych karty - raz zapisana stanie się domyślną metodą płatności, co usprawni proces płatności. 

Łatwe zakupy
Z możliwością płatności kartą online, zakupy stają się o wiele wygodniejsze i łatwiejsze. Nie trzeba już przygotowywać kwoty pieniędzy dla kuriera czy nawet odbierać osobiście, skoro zamówienia są z góry opłacone przez Internet. Dzięki temu, że płatności docierają natychmiast to zamówienia są realizowane w krótszym czasie.

Bezpieczeństwo
W przypadku płatności zawsze nadrzędną cechą jest bezpieczeństwo. Jednak banki i pośrednicy płatności dbają o odpowiednie zabezpieczenia, by chronić nasze dane płatnicze oraz zabezpieczać nasze fundusze. W tym celu slużą autoryzacje, weryfikacja płatności czy system zabezpieczeń 3D-Secure. Duże znaczenie ma szyfrowanie danych w trakcie zakupów. Jednak w przypadku niezadowolenia, jeżeli pojawił się problem z zamówieniem, mamy możliwość odzyskania naszych pieniędzy. Procedura chargeback pozwala na otrzymanie z powrotem pieniędzy, które wydaliśmy za pomocą karty płatniczej. 

Globalność
Płatności kartą w sieci nie mają ograniczenia terytorium. Oznacza to, że możemy w ten sposób zapłacić zarówno w sklepach krajowych (lokalnych) i międzynarodowych czy zagranicznych. Nie ma znaczenia, skąd jesteśmy - płatności będą przebiegały w taki sam sposób.

Informacja zwrotna
Płatności kartą są zapisywane w historii operacji w naszym banku, co możemy swobodnie przeglądać w naszej bankowości elektronicznej. W dodatku, przy każdej płatności kartą online otrzymujemy powiadomienie - w zależności od wybranej opcji i banku może to być wiadomość sms, komunikat w aplikacji czy mailowe potwierdzenie. Dzięki temu, mamy pewność statusu płatności oraz bardzo często informację na temat realizacji zamówienia. 

Zobacz również

Kontakt

Tel: 803 649 785

E-mail: kontakt@gmp-plus.pl

Poradnik dotyczący metod płatności w sieci, jego rodzajów oraz bezpieczeństwa.