Płatności elektroniczne w sklepie internetowym

W Polsce z roku na rok zwiększa się liczba internautów, a tym samym rośnie liczba osób robiących zakupy w sieci. Już ponad 53% Polaków robi zakupy online. A jak za nie płacą? Korzystając z płatności elektronicznych. Są to wszystkie operacje finansowe, których dokonuje się na odległość za pośrednictwem Internetu za pomocą urządzenia elektronicznego, np. laptopa. Tego rodzaju e-płatności dokonywane są na różne sposoby.

Osoby, które decydują się na kupowanie online szybko wybierają sobie ulubione e-sklepy, w których nabywają regularnie towary. Decydujemy się na korzystanie z usług tych e-przedsiębiorców, którzy zapewniają przejrzyste warunki e-sprzedaży oraz szeroki wachlarz metod płatności. Wiąże się to z faktem, że dzisiejsi e-konsumenci są przyzwyczajeni do szybkiego wykonywania działań w Internecie i odpychają ich czasochłonne procedury. Płacenie za e-zakupy powinno być szybkie, wygodne i intuicyjne. To wszystko umożliwiają specjalne systemy płatności internetowych, jak PayU, z których z łatwością można korzystać na swoim smartfonie.

Wybieramy e-płatności do sklepu online
E-konsumenci stają się coraz bardziej wymagający, na co wpływa wysoka konkurencyjność na e-rynku. E-sklepy oferują coraz niższe ceny, coraz większy asortyment i różnorodne opcje dostawy. Na konkurencyjność e-sklepu wpływa również zastosowanie wygodnych metod płatności. Decyzja o wyborze systemu płatności dla e-biznesu powinna być więc przemyślana. Jedną z wygodniejszych opcji jest zintegrowanie sklepu ze specjalnym systemem płatności, jak np. PayU, co pozwala uzyskać gwarancję, że wszyscy ubankowieni Polacy będą mogli płacić w danym e-sklepie przez Internet. Zdecydowaną zaletą takiego rozwiązanie jest to, że wszystkie transakcje potwierdzane są w czasie rzeczywistym, co znaczy, że towar wysyłany jest do klienta zaraz po tym, jak kupujący złoży zamówienie. Warto podkreślić, że Polacy lubią płacić online, jednak niekoniecznie za pomocą kart, co odróżnia nas od Europy Zachodniej. W Polsce zdecydowanie wolimy e-przelewy, dlatego PayU przygotowało błyskawiczny e-przelew 'PayU Express'.

Czy warto dysponować wieloma metodami e-płatności?
E-płatności stały się absolutną podstawą w sieci tak, że są niezbędne do dalszego rozwoju branży e-commerce. Płatności online to zwyczajnie duży komfort zarówno dla kupujących, jak i sprzedających. Warto podkreślić, że korzystając z PayU nie ma potrzeby wypełniać formularza przelewu, ponieważ wszystkie dane wprowadzane są automatycznie. W ten sposób wyeliminowana ryzyko popełnienia pomyłki. Wszystkie wpłaty są od razu księgowane tak, że sprzedawca jest momentalnie informowany mogąc natychmiastowo przejść do wysyłki towaru do kupującego. Pamiętajmy, że e-przedsiębiorstwo, w którym istnieje możliwość zapłacenia drogą elektroniczną postrzegany jest jako bardziej wiarygodny oraz nowoczesny, co przekłada się na większą liczbę zamówień. Wdrożenie płatności sprawia, że pieniądze szybciej trafiają na rachunek e-sklepu. Co więcej, płatności online zdecydowanie ograniczają liczbę błędów, jakie generują się podczas ręcznego księgowania wpłat na rachunek. Dodatkowo systemy płatności on-line pozwalają na przyjmowanie wpłat w obcych walutach.

 

Zobacz również

Kontakt

Tel: 803 649 785

E-mail: kontakt@gmp-plus.pl

Poradnik dotyczący metod płatności w sieci, jego rodzajów oraz bezpieczeństwa.