Raty online. Jak to działa?

Nieustanny rozwój branży e-commerce wiąże się z coraz większymi innowacjami i próbą zdobycia coraz szerszej grupy klientów. Dlatego operatorzy płatności, a za nimi sklepy internetowe oferują swoim klientom mnóstwo nowych metod płatności. Zasada jest prosta. Ma być szybko, łatwo i wygodnie. Wszystkie te warunki spełniają e-raty. To bardzo ciekawa forma płatności oparta na współpracy sklepu online z określonym bankiem. Jak w praktyce działa kupowanie w Internecie na raty?

Procedura e-rat 
Kupując towary w sieci możemy teraz płacić za nie rozciągając płatność w czasie i dzieląc ją na mniejsze kwoty. Cały proces przebiega drogą internetową. Nie musimy wychodzić z domu, składać wizyty w banku, martwic się o formalności. Po prostu wybieramy produkt, który nas interesuje i jeśli sprzedawca daje taką możliwość, zaznaczamy opcję e-raty. Cena towaru musi mieścić się w określonym przedziale wynoszącym od 300 zł do 20000 zł. Za te pieniądze jesteśmy w staniu dokonać naprawdę poważnych zakupów np. sprzętu elektronicznego czy AGD. Dzięki możliwości rozłożenia spłaty na dogodne raty możemy pozwolić sobie na zakup rzeczy, na które nie byłoby nas stać, gdybyśmy musieli od razu wyłożyć cała kwotę. Nic dziwnego, że e-raty cieszą się coraz większą popularnością wśród klientów sklepów internetowych. Ich komfort i bezpieczeństwo wciąż przyciąga nowych konsumentów. 

Zaciąganie pierwszej e-raty 
Pierwszym krokiem do zakupów ratalnych w sieci jest znalezienie odpowiedniego sklepu online, który daje klientom możliwość takich zakupów. Sklepów z e-ratami jest coraz więcej, więc nie powinniśmy mieć z tym żadnych problemów. Sprzedawcy online raczej nie ukrywają takich informacji. Wręcz przeciwnie to dla nich forma promocji. Z rat online mogą skorzystać również użytkownicy popularnej platformy aukcyjnej Allegro. Mając za sobą wybór właściwego sklepu, musimy przejrzeć jego asortyment i zdecydować się na konkretny produkt, wkładając go do wirtualnego koszyka. Jego cena powinna mieścić się we wspomnianym już przedziale cenowym. Kolejną ważną decyzją jest określenie czasu spłaty, a co za tym idzie, liczby i wysokości rat. Po akceptacji transakcji odezwie się do nas konsultant prosząc o podanie kilku dodatkowych danych albo zostaniemy od razu przekierowaniu do formularza wniosku kredytowego. Taki wniosek również wypełniamy przez Internet. Uzupełnienie i zatwierdzenie wniosku to już ostatni krok z naszej strony. Teraz pora na odpowiedź ze strony Biura Informacji Kredytowej i Banku. Otrzymamy ją naprawdę szybko. 

 

Zobacz również

Kontakt

Tel: 803 649 785

E-mail: kontakt@gmp-plus.pl

Poradnik dotyczący metod płatności w sieci, jego rodzajów oraz bezpieczeństwa.